Beko Slovakia, s.r.o.

BEKO s viac ako 50 ročnou históriou je jednou z vedúcich európskych značiek domácich spotrebičov, predávaná vo viac ako 100 krajinách sveta. BLOMBERG s vyše 100 ročnou históriou je jednou z tradičných prestížnych nemeckých značiek. BEKO a BLOMBERG sú značkami skupiny pre bielu techniku ARCELIK. ARCELIK zamestnáva v 11 výrobných závodoch v 4 krajinách sveta viac ako 15.000 zamestnancov s ročnou produkciou viac ako 12 miliónov kusov veľkej bielej techniky všetkých značiek. ARCELIK je jednou z častí KOC Group – najväčšej tureckej priemyselnej a obchodnej skupiny.
BEKO Slovakia s.r.o. bola založená v r. 2006. Výrobky BEKO sa na Slovensku úspešne predávajú vďaka nezávislým importérom už 10 rokov. Každé dve sekundy sa na svete predá jeden výrobok značky BEKO. Do dnešných dní slúžia spotrebiče BEKO 250-tim miliónom zákazníkom.

www.bekosa.sk , www.bloomberg.sk

BSH Domáci spotřebiče, s.r.o. – organizačná zložka Bratislava

BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, od roku 1967 joint venture spoločnosti Robert Bosch GmbH Stuttgart a Siemens AG München, predstavuje skupinu podnikov s celosvetovou pôsobnosťou.Široké portfólio koncernu BSH vo svete tvoria dve hlavné značky Bosch a Siemens šesť špeciálnych a šesť regionálnych značiek. Koncern BSH ponúka veľké i malé domáce spotrebiče a tak isto skupinu domácich spotrebičov vhodných pre napojenie na internet. Koncern BSH je popredným výrobcom na trhu v Nemecku a v západnej Európe a patrí k trom najväčším výrobcom domácich spotrebičov na svete.
Spoločnosť BSH domácí spotřebiče s.r.o. zastupuje na slovenskom trhu značky Bosch a Siemens. Česká pobočka bola založená v roku 1997, jej slovenská organizačná zložka začala s predajom bielej techniky značky Bosch v roku 2002. V lete roku 2004 úspešne uviedla na trh svoju druhú značku – Siemens, ktorá sa profiluje ako hi-tech značka domácich spotrebičov.
Spoločnosť eviduje nepretržitý medziročný rast obratu, s čím súvisí tiež neustále zvyšovanie trhového podielu oboch značiek. Hlavným dôvodom týchto úspechov sú inovatívne výrobky, pokrokový a moderný dizajn, kreatívne riešenia a vyspelé technológie.

Členom združenia od 2004 –  Zakladajúci člen

www.bosch-spotrebice.sk, www.siemens-spotrebice.sk

CS Company, s.r.o.

Spoločnosť CS COMPANY,s.r.o. bola založená dňa 27.02.2008, má sídlo v Nitre a zaoberá sa distribúciou elektrospotrebičov na území Slovenskej republiky, pričom priamo sleduje všetky fázy od predaja po logistiku, až po technický servis. Od r.2008 aktívne spolupracuje s NARDI Elettrodomestici spa, talianskou firmou, ktorá je už viac ako 50 rokov lídrom vo svojom odbore.
Spoločnosť Nardi začínala s výrobou elektrospotrebičov v tých istých rokoch, keď sa v Taliansku rodil design. Bolo to v roku 1958, taliansky štýl vtedy ešte nedosiahol tú popularitu a dôveryhodnosť, ktoré ho preslávili po celom svete a stali sa emblémom krásy, kvality a elegancie.
Úspech tovaru označeného Made in Italy, ktorý uprednostnili podniky ako Nardi a ktoré na talianskom štýle postavili značku a dôvod svojej hrdosti. Design je kultúrny prvok, ktorý odjakživa spája štýl a znamenitosť výrobkov Nardi a dnes sa často skloňuje v pojme Metal Design.
Pod Designom sa nechápe len zmysel pre detail a unikátnu formu, ale predovšetkým sa zaň považuje zodpovedný prístup k projektovaniu a výrobe: od výberu surovín po organizáciu výroby a práce, od pomeru funkčnosti a estetiky výrobkov po ich údržbu, odstavenie, odstránenie a recykláciu, od dôstojného prístupu k zákazníkom, až po ochranu životného prostredia.
Momentálne zamestnáva Nardi spa asi 300 zamestnancov, vykazuje ročný predaj viac ako 700.000 elektrospotrebičov, turnover činí 75 miliónov EUR a obchodné vzťahy s viac ako 80 krajinami. Ale to nie je všetko.

http://www.ardesia.sk  http://www.kastell.sk

Candy Hoover ČR, s.r.o.

Vznik spoločnosti Candy Group sa datuje už od roku 1945, kedy uzrela svetlo sveta v meste Monza prvá talianska práčka – Candy Model 50. Od svojho vzniku je spoločnosť riadená rodinou Fumagalli, ktorej tretia generácia riadi firmu dodnes z centrály v talianskom Brugheriu. Dnes Candy Group zamestnáva 4 500 ľudí a v roku 2014 predala viac ako 6,9 miliónov spotrebičov po celom svete. Tento rok teda Candy oslavuje 70-ročné výročie mimoriadnych úspechov založených na našej filozofii – načúvať ľuďom, ktorých máme radi: vám. Vďaka talianskym koreňom sa kvalita dizajnu stretáva s kreativitou, ktorá odjakživa patrila k našej kultúre. Preto domáce spotrebiče, ktoré vyrábame, nikdy nesklamú očakávania. My v Candy sa nebojíme nových výziev, zakladáme si na dlhej histórii, talianskom dizajne a vďaka hlbokej znalosti technológií pokračujeme v tvorbe inovatívnych riešení jednoduchých pre spotrebiteľov.

Candy vie ako na to.

http://www.candy-hoover.cz/cs/ www.candy.sk www.hoover.sk

De’Longhi praga, s.r.o.

DZ Dražice – strojírna, s.r.o.

Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. sú najväčším výrobcom ohrievačov vody v Českej republike, známym po celej Európe. Vyváža svoje výrobky takmer do dvaciatich krajín celého sveta. Ohrievače vody značky Dražice sú českými zákazníkom veľmi žiadané, o čom svedčí aj dominantný podíeľ na trhu viac než 50 %. Základnou činnosťou spoločnosti DZ Dražice je výroba a predaj ohrievačov vody. Jedná sa o modely v prevedení zvyslom, , vodorovnom, stacionárnym, elektrickým a kombinovaným v objemoch od 5 l do 1000 l. Ďalej nepriamoohrevné stacionárne zásobníky (výmenníky) vody o objemoch od 100 l do 1000 l. Najmenej dôležitým predmetom činnosti je aj výroba zásobníkov vody s nepriamym ohrevom pre výrobcov plynových kotlov.
Cíeľom DZ Dražice je posíliť vedúcu pozíciu na trhu nielen v Českej republike a zaradiť sa medzi najlepšie európske firmy v odbore. Pevným základom pre to je vynikajúca tradícia a kvalita našich produktov, zodpovedná a dokonalá služba zákazníkom i povesť spoločnosti zodpovednej voči životnému prostrediu.

www.dzd.sk, www.nibe.sk

Electrolux, s.r.o.

Spoločnosť Electrolux je jedným z najväčších svetových výrobcov kuchynských spotrebičov, ako aj zariadení pre profesionálne kuchyne a práčovne. Každý rok zákazníci v 150 krajinách sveta kúpia na domáce a profesionálne použitie viac ako 40 miliónov spotrebičov od spoločnosti Electrolux. Do skupiny Electrolux patria známe značky ako Electrolux, AEG-Electrolux, Zanussi a ďalšie.

Spoločnosť Electrolux patrí dlhodobo medzi vedúcich hráčov na medzinárodnom trhu domácich spotrebičov. Za jej úspechom stojí vnímavé sledovanie potrieb zákazníka. Spoločnosť Electrolux vždy svojim zákazníkom prináša kvalitné domáce spotrebiče, ktoré odrážajú ich potreby v domácnosti – sú výkonné a súčasne hospodárne, jednoducho sa používajú, majú zaujímavý a praktický dizajn a sú na špici technologického vývoja. Od roku 1919, kedy bola spoločnosť Electrolux založená, vyvinula a ukázala početné a mnohokrát prelomové produkty vo svojej oblasti. K míľnikom v oblasti inovácií pratí prvá absorpčná chladnička (1925), truhlicová mraznička (1956), automatický vysávač Trilobite (2001) a celý rad úsporných technológií, ohľaduplných k životnému prostrediu.
Environmentálna politika v spoločnosti Electrolux je založená na princípe životného cyklu. Vzťahuje sa to na fakt, že domáce spotrebiče sú tovarom dlhodobej spotreby a majú najväčší vplyv na prostredie v čase, keď sú aj reálne používané. Electrolux má silnú tradíciu v rámci vývoja nových produktov, ktoré spĺňajú náročné environmentálne kritériá. Príkladom sú domáce spotrebiče, ktoré majú najnižšiu spotrebu vody alebo energie. Pri vývoji všetkých produktov sa myslí aj na splnenie legislatívnych požiadaviek recyklácie. Viac ako 95 % výrobných kapacít spoločnosti vlastní certifikáty kvality ISO 14001.
Na československý trh vstúpil Electrolux začiatkom 20-tych rokov minulého storočia, kedy vo väčšine hospodársky vyspelých krajinách Európy vznikali obchodné zastúpenia spoločnosti. Z tohto obdobia pochádza názov „luxovať,“ ktorý sa v českých a slovenských domácnostiach udomácnil ako synonymum výrazu vysávať. Činnosť spoločnosti bola prerušená od 1948 do začiatku 90-tych rokov, ale aj počas tohto obdobia sa spotrebiče skupiny Electrolux, predovšetkým značka Zanussi,  dostávali na slovenský trh prostredníctvom predajní Tuzex. Obchodné zastúpenie divízie domácich spotrebičov znovu otvorila spoločnosť v roku 1995. V súčasnosti je Electrolux na Slovensku v sortimente domácich spotrebičov zastúpený značkami Zanussi, AEG-Electrolux a Electrolux. Vo všetkých troch značkách môžu zákazníci nájsť voľne stojace a zabudovateľné domáce spotrebiče ako aj vysávače. Značku Electrolux naviac reprezentujú malé kuchynské spotrebiče.

Členom združenia  od 2004 –  zakladajúci člen

www.electrolux.sk, www.aeg.sk, www.zanussi.sk

Elletromec CZ, s.r.o.

Spoločnosť Elettromec CZ s.r.o. založená v roku 2011, je výhradným dovozcom talianskej značky domácich spotrebičov SMEG pre Českú a Slovenskú republiku. Elettromec CZ s.r.o. ponúka ucelený rad špičkových domácich spotrebičov popredného talianskeho výrobcu Smeg SPA. Už viac ako 70 rokov sú spotrebiče Smeg pojaté ako vkusné a elegantné riešenie požiadaviek súčasného bývania a to v dôsledku partnerstva spoločnosti so svetoznámymi architektami. Smeg kladie maximálny dôraz na kvalitu výrobkov, technológiu, dizajn a je známy po celom svete ako jeden z hlavných predstaviteľov “Made in Italy” štandardu.

http://www.elettromec.cz/sk/

https://www.smeg.cz

Elíz – Ohrievače vody, s.r.o.

Spoločnosť ELÍZ – ohrievače vody založil v decembri 1991 Miroslav Elíz. V prvých mesiacoch existencie firma poskytovala záručný a pozáručný servis, neskôr sa činnosť firmy rozšírila o montáže a predaj elektrických ohrievačov vody pre územie Bratislavy a okolia. Celé obdobie existencie firmy sa nieslo v duchu neustáleho zlepšovania kvality, ponúkaného sortimentu a služieb, ako aj spokojnosti a starostlivosti o našich zákazníkov. Vyvrcholením nášho snaženia bolo získanie medzinárodného certifikátu kvality ISO 9001:2000, ktoré naša firma získala v roku 2002.
V roku 2013 sa firma transformovala na spoločnosť ELÍZ – ohrievače vody s.r.o.. Dnes jej nosnú časť tvorí predaj, distribúcia a servis ohrievačov vody a vykurovacej techniky pre Slovenskú a Českú republiku. Za viac ako 25 rokov existencie máme viac ako 1 milión spokojných zákazníkov na Slovensku a v Čechách.

www.eliz.sk 

Gorenje Slovakia, s.r.o.

V roku 2000 oslávila spoločnosť Gorenje svoje päťdesiate výročie. Prvá výroba sporákov začala v malom mestečku Gorenje, v blízkosti mesta Velenje. Keďže obchod rástol rýchlo, výroba bola presťahovaná do Velenje, kde sa i dnes náchádza riaditeľstvo a výrobný závod.
Počas šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov sa spoločnosť Gorenje prudko rozšírila. Boli postavené nové výrobné haly pre chladničky a práčky a v roku 1961 prišla z Nemecka prvá zahraničná objednávka. Neskôr, v roku 1971 bola v Mníchove založená  prvá dcérska spoločnosť Gorenje. Neskôr pribudli ďalšie a dnes už Gorenje obchoduje s viac než 60 krajinami celého sveta.
Počas osemdesiatych rokov spoločnosť Gorenje pokračovala v rozširovaní výroby v oblasti bielej techniky a veľa investovala do výskumu, vývoja a do moderných techológií.  Na trh boli uvedené nové produkty ako náradie, kuchyne, televízne prijímače a telekomunikačná technika. Rozpad bývalej Juhoslávie v deväťdesiatych rokoch znamenal pre Slovinsko samostatný štát a s ním spojený nový začiatok. Gorenje bola privatizovaná a neskôr zapísaná na burze ako spoločnosť s ručeným obmedzením

Členom združenia od 2004 –  zakladajúci člen

www.gorenje.sk ,  www.mora.sk

Miele, s.r.o.

www.miele.sk

Panasonic Marketing Europe GmbH, org. zložka Slovenská republika

Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a komplexních řešení pro zákazníky ve spotřebitelské, obchodní a průmyslové sféře. Od svého založení v roce 1918 neustále roste v globálním měřítku, v současné době provozuje po celém světě více než 500 konsolidovaných společností. Za finanční rok končící 31. březnem 2014 vykázaly tyto společnosti čisté konsolidované tržby ve výši 7,74 bilionu japonských jenů (zhruba 57,74 miliard euro). Hlavním cílem Panasonic Corporation je vytvářet prostřednictvím inovativních řešení nové hodnoty ve všech oblastech své činnosti a tím zlepšit život svých zákazníků i svět, v němž žijí. Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panasonic.net.

www.panasonic.sk

QUADROFLEX, s.r.o.

Spoločnosť Quadroflex, s.r.o. je na trhu SR od roku 1997. Porfólio proiduktov tvorí najmä ohrievače vody a komfort bývania ako je aj vykurovacie systémy, zásobniky vody. Spoločnosť sa zaoberá odborným poradenstvom a poskytuje produkty aj pod vlastnou značkou QUADROFLEX alebo Siwell. Nemalým podielom distribuuje aj ohrievače vody TESY.

Členom združenia od 1.1.2020

www.quadroflex.sk

Stiebel Eltron Slovakia, s.r.o. (Tatramat – ohrievače vody, s.r.o.)

STIEBEL Eltron Slovakia, s.r.o. je slovenským výrobcom s bohatou históriou, ktorá predstavuje 170 rokov výroby strojárenského spotrebného tovaru.

Historické skúsenosti, stabilné zázemie a moderná technológia nám umožňuje produkovať široký sortiment ohrievačov vody vysokej kvality pod známou značkou Tatramat, Stiebel . Produktové portfólio spoločnosti tvoria okrem elektrických, kombinovaných ohrievačov vody i ohrievače s nepriamym či solárnym ohrevom. Vyrábajú sa v rozličných objemoch od 5 do 500 litrov. Medzi najmodernejšie produkty patrí na Slovensku vyvinuté tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody. Tento produkt v sebe skĺbil najmodernejšie technológie, znalosti a chuť napredovať.

www.tatramat.sk, www.stiebel-eltron.sk

Whirlpool Slovakia Home appliances, s.r.o. (Indesit)

V novembri roku 1991 bola podpísaná zmluva o založení spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool.

Reálne fungovanie podniku začína v máji 1992. V tomto čase sa ročná výroba pohybuje na úrovni 97 000 zhora plnených práčok. V roku 1997 sa rozširuje výroba o sortiment spredu plnených práčok a popradský závod tak potvrdzuje svoj veľký potenciál a ambíciu stať sa rovnocenným partnerom ostatných výrobných závodov v celosvetovej sieti Whirlpool. V roku 2000 je v jedinom roku vyrobených jeden milión práčok, a závod sa tak zaraďuje do elitného klubu “One Million Unit Club”, ktorý v rámci korporácie združuje len 10 výrobných závodov na celom svete. Súčasná kapacita výrobného závodu predstavuje 2 mil výrobkov ročne. Úspechy Whirlpool Slovakia potvrdzujú aj získané ocenenia ako “Best in Europe” v súťaži Trade Partners Satisfaction a Minister hospodárstva Slovenskej republiky jej udeľuje titul “Najlepší exportér roku 1997 Slovenskej republiky”. Spoločnosť úspešne vstupuje do nového tisícročia – potvrdzuje to aj cena Top Trendu za 2. miesto v súťaži “Firma roku 2000”.
S budovaním výrobného závodu rastie aj obchodné zastúpenie spoločnosti Whirlpool na Slovensku. Spoločnosť okrem doma vyrábaných práčok predáva aj spotrebiče ostatnej veľkej bielej techniky. V roku 1998 sa završuje prvý milión predaných výrobkov a v roku 2007 spoločnosť predala 2-miliónty výrobok. Predajom spotrebičov spoločnosť Whirlpool Slovakia je lídrom na trhu veľkej bielej techniky od začiatku jej pôsobenia na slovenskom trhu. Neustále inovácie všetkých domácich spotrebičov v oblasti funkčnosti i dizajnu zabezpečujú obľubu značky u slovenských spotrebiteľov. Ostatným dôkazom je to, že Whirlpool zvolili slovenskí čitatelia Reader’s Digest Výber za najdôveryhodnejšiu značku veľkých kuchynských spotrebičov.
Okrem predajných a výrobných aktivít spoločnosť Whirlpool Slovakia pomáha aj deťom. Charitatívny projekt Detský čin roka už 9 rokov oceňuje deti, ktoré vykonali dobrý skutok.
Zároveň každý rok si berie pod patronát inštitúcie, ktoré sa venujú sociálne či zdravotne postihnutým deťom. Za projekt Detský čin roka v rámci podujatia Via Bona Slovakia 2002, organizovaného Nadáciou Pontis, spoločnosť Whirlpool Slovakia získala ocenenie Via Bona v kategórii za odvahu podporiť inovačný projekt.

Členom združenia od 2004 –  zakladajúci člen

www.whirlpool.sk, www.indesit.sk