Energetika

Online konferencia o nových povinnostiach vyplývajúce z energetického štítkovania “NOVÝ TERMÍN 4.2.2021”

By 16. decembra 2020 No Comments

Z dôvodu zásahu Opatrení Vlády SR a zavedeniu zákazu vychádzania platné do 25.1.2021 SIEA je nútená presunúť termín online web konferencie na nový termín a to na 4.2.2021. Prosím zaevidujte novú zmenu !!!

Termín 1.3.2021 sa blíži nezastaviteľne a tým aj výrazné zmeny v označovaní výrobkov novým energetickým štítkom. Už v súčasnej dobe môžete vidieť v balení dva energetické štítky. Viete kedy musí byť vystavený nový štítok na predajni ? Za akých podmienok smie byť zobrazený výrobok so starým štítkom na Vašej web stránke ? Vlastníte vlastnú obchodnú značku a uvádzate výrobky s energetickým štítkom – viete aké máte povinnosti ako výrobca ? Hovorím Vám niečo skratka EPREL ?

Na otázky dostanete odpoveď na online web konferencii dňa 4.2.2021, ktorú v rámci informačnej kampane o nových energetických štítkoch EÚ organizuje Slovenská Inovačná a Energetická Agentúra pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR a s odborným poradenstvom APPLiA Slovakia -združenie výrobcov domácich spotrebičov.

Online Web konferencia zodpovie na otázky týkajúce sa povinností od výrobcov týchto spotrebičov, cez dovozcov do EU a SR až po povinnosti vyplývajúce pre maloobchodné predajne a siete, internetový predaj a kuchynské štúdia.

Nezabudnite sa zaregistrovať na konferenciu cez formulár: https://www.siea.sk/pozvanky/nove-energeticke-stitky-eu/

Účasť je na online -web-konferencii je bezplatná.

Stručný program online web -konferencie obsiahne :

  • Nové energetické štítkovanie a povinnosti
  • Prechodné obdobia a ako uplatniť zmeny na predajniach prakticky
  • Povinná databáza energetického štítkovania EPREL
  • Povinnosti pre výrobcov
  • Povinnosti pre dovozcov
  • Povinnosti pre maloobchodné predajne a internetový predaj (alebo predaj na diaľku)
  • Slovenská obchodná inšpekcia a kontroly energetického štítkovania

Detailný program viď, klikni sem : www.siea.sk

Detailné informácie o energetickom štítku nájdete v slovenskom jazyku na APPLiA EU Energetický štítok alebo na stránke informačnej kampane www.energetickestitky.sk